Άγριο ξύλο μεταξύ γονέων σε αγώνα παιδικού ποδοσφαίρου! (ΒΙΝΤΕΟ)

Όλα αυτά μπροστά στα μάτια των παιδιών.

Σκηνές απίστευτης αγριότητας εκτυλίχθηκαν σε έναν παιδικό ποδοσφαιρικό αγώνα στη Μαγιόρκα της Ισπανίας, καθώς ξέσπασε καβγάς ανάμεσα στους γονείς που τον παρακολουθούσαν.

Αφορμή φέρεται να αποτέλεσε ένα σκληρό τάκλιν που έγινε στον αγώνα των παιδικών ομάδων Alaro και Collerense.

Όπως αναφέρουν τα ισπανικά ΜΜΕ, κάποιοι γονείς μπήκαν στο γήπεδο για να διαμαρτυρηθούν στον διαιτητή ενώ ορισμένοι κινήθηκαν απειλητικά κατά του ποδοσφαιριστή που είχε κάνει το τάκλιν.

Όπως φαίνεται και στο βίντεο που τράβηξαν άλλοι τρομαγμένοι γονείς, κάποιοι από τους μπαμπάδες αντάλλαξαν μπουνιές, κλωτσιές, ενώ υπήρξαν και μαλλιοτραβήγματα.

Την υπόθεση έχει αναλάβει η αστυνομία ενώ αρκετοί τραυματίστηκαν και μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο για τις πρώτες βοήθειες.

Δείτε το βίντεο!

Πηγή: newsbomb.gr

Η ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ

Το πρόστιμο που επέβαλε στον Απόλλωνα η ΟΥΕΦΑ για τα επεισόδια στον αγώνα με την Αμπερντίν

Το πρόστιμο που επέβαλε στον Απόλλωνα η ΟΥΕΦΑ…

Europa League: Ένα 7λεπτο μπλακ άουτ έφερε την ήττα για τον Παναθηναϊκό από τη Μπιλμπάο

Ένα αγωνιστικό μπλακ άουτ διάρκειας 7 λεπτών για…

Ισοπαλία κατάφερε να πάρει η ΑΕΚ από τη Μπριζ στα play off του Europa League

Παρότι αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο για περισσότερο από…

Με γκολ στις καθυστερήσεις ο Απόλλωνας κέρδισε 3-2 τη Μίντζιλαν για τα play-offs του Europa League

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τέρμα του…

UEFA: Βαριά καμπάνα σε ΑΠΟΕΛ και ΑΕΛ

Πρόστιμα σε ΑΠΟΕΛ και ΑΕΛ επέβαλε η UEFA…