ΑΠΟΕΛ-ΑΕΛ: Οι ΕΠΙΜΑΧΕΣ που έφεραν διαμαρτυρίες – Το δύο χέρια και η φάση με τον Αλωνεύτη (ΒΙΝΤΕΟ)

Δύο επίμαχες φάσεις στο Α ημίχρονο του ντέρμπι έφεραν έντονες διαμαρτυρίες και από τις δύο πλευρές.

Πρώτα στο 40 ο Αλωνεύτης με ωραία ενέργεια απέφυγε τον Αιρόσα και στη συνέχεια βρέθηκε στο έδαφος από μαρκάρισμα του Σάσι. Ο διαιτητής Λούκας Σωτηρίου ήταν κοντά στη φάση και έδειξε να συνεχιστεί το ματς.

Λίγα λεπτά αργότερα ο ΑΠΟΕΛ ζήτησε και πάλι πέναλτι μετά από σέντρα του Γιαννιώτα από δεξιά με τον Αιρόσα να διώχνει όμως διαμαρτυρήθηκαν για χέρι.

Εν τέλει στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο διαιτητής έδωσε πέναλτι για χέρι του Κυριάκου και οι παίκτες της ΑΕΛ έτρεξαν να διαμαρτυρηθούν έντονα.

Δείτε τις φάσεις και βγάλτε τα συμπεράσματα σας:

Η φάση με τον Αλωνεύτη:

Η φάση με τον Αιρόσα και το πέναλτι που δόθηκε:

Η ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ

Το πρόστιμο που επέβαλε στον Απόλλωνα η ΟΥΕΦΑ για τα επεισόδια στον αγώνα με την Αμπερντίν

Το πρόστιμο που επέβαλε στον Απόλλωνα η ΟΥΕΦΑ…

Europa League: Ένα 7λεπτο μπλακ άουτ έφερε την ήττα για τον Παναθηναϊκό από τη Μπιλμπάο

Ένα αγωνιστικό μπλακ άουτ διάρκειας 7 λεπτών για…

Ισοπαλία κατάφερε να πάρει η ΑΕΚ από τη Μπριζ στα play off του Europa League

Παρότι αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο για περισσότερο από…

Με γκολ στις καθυστερήσεις ο Απόλλωνας κέρδισε 3-2 τη Μίντζιλαν για τα play-offs του Europa League

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τέρμα του…

UEFA: Βαριά καμπάνα σε ΑΠΟΕΛ και ΑΕΛ

Πρόστιμα σε ΑΠΟΕΛ και ΑΕΛ επέβαλε η UEFA…