Νίκησε Αγία Νάπα η ΑΕΚ και «έπιασε» κορυφή (video)

Σημαντική νίκη για την ΑΕΚ επί της Αγίας Νάπας στο ΓΣΖ, με την οποία την ανεβάζει στους 26 βαθμούς και στην κορυφή της βαθμολογίας, ισόβαθμη με τον ΑΠΟΕΛ. Η Αγία Νάπα έμεινε στην τελευταία θέση με 4 βαθμούς.

Η ΑΕΚ νίκησε με 3-1 την Αγία Νάπα, παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ ενώ έχασε και πέναλτι με τον Άλβες.

Οι «φιλοξενούμενοι» προηγήθηκαν στο 25ο λεπτό με πλασέ του Στογιανόφ μετά από αντεπίθεση.

Ο Αντρέ Άλβες ισοφάρισε σε 1-1 για την ΑΕΚ στο 27' με κοντινή κεφαλιά μετά από δυνατό σουτ του Λαρένα, απόκρουση του Κίττου και αφού η μπάλα χτύπησε και στο δοκάρι.

Στο 45ο λεπτό ο Άλβες εκτέλεσε πέναλτι το οποίο απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Ανδρέας Κίττος.

Στο 76ο λεπτό, ο Κάντε που είχε περάσει ως αλλαγή στον αγώνα πέτυχε με πλασέ το 2-1 για την ΑΕΚ ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Αντρέ Άλβες στο 88ο λεπτό με πλασέ μέσα από την περιοχή.

STIGM AEK-AOAN 11AG CFA from CFA Administrator on Vimeo.