Ανόρθωση - Απόλλων 3-2: Ντέρμπι μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο, μεγάλη νίκη της Κυρίας!

Σε ένα συναρπαστικό ντέρμπι στο Παπαδόπουλος η Ανόρθωση κατάφερε να πάρει ένα πολύτιμο τρίποντο χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πελέ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα!

Η εικόνα του αγώνα

Στο 14' ο Απόλλωνας με πέναλτι του Ντα Σίλβα άνοιξε το σκορ.

Στο 51' αποβλήθηκε ο Γκαμπριέλ και η Ανόρθωση συνέχισε με δέκα ποδοσφαιριστές.

Στο 58΄ μετά από παράλληλη σέντρα του Ελίζιο, ο Χόλγκερσον στην προσπάθεια του να διώξει, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, 0-2 για τον Απόλλωνα. Στο 66' ο Χόλγκερσον απάντησε στο αυτογκολ του και σκόραρε για την Ανόρθωση με κεφαλιά μειώνοντας σε 1-2.

Στο 75' ο Κωνσταντίνος Λαϊφης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ισοφάρισε σε 2-2 για την Κυρία.

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντλοβού κέρδισε πέναλτι και ο Πελέ εκτέλεσε ψύχραιμα χαρίζοντας την νίκη στην βαρωσιώτικη ομάδα.

Ξέσπασε ο πρόεδρος της Ανόρθωσης - Έτρεχε σαν τρελός μέσα στο γήπεδο! (video)