Το ΑΠΟΕΛ προκρίθηκε με δεύτερη νίκη στον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League

Στον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League, με δύο νίκες, προκρίθηκε απόψε το ΑΠΟΕΛ μετά την δεύτερη νίκη που πέτυχε στο ΓΣΠ επί της Σουτιέσκα Μαυροβουνίου με 3 – 0 με τον Σέρβο Πάβλοβιτς να πετυχαίνει χατ τρικ.

Διαβάστε εδώ τις ειδήσεις στην αθλητική κατηγορία

Στον 3ο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης, το ΑΠΟΕΛ θα αντιμετωπίσει το νικητή του αγώνα Qarabağ (Αζερμπαϊτζάν) - Dundalk (Ιρλανδία).

Στον αποψινό αγώνα, το ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με δύο τέρματα του Πάβλοβιτς στο 13΄και στο 24΄. Το τρίτο τέρμα του ΑΠΟΕΛ ήρθε στο 66΄και πάλι με τον Πάβλοβιτς.

Την μεγάλη νίκη του ΑΠΟΕΛ αμαύρωσε ο τραυματισμός του Τάμαρι στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Διαβάστε εδώ τις ειδήσεις της ημέρας

Στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα, στις 23 Ιουλίου, το ΑΠΟΕΛ νίκησε στο Μαυροβούνιο με 1-0.

Η Σουτιέσκα θα συνεχίσει στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League, όπου θα αντιμετωπίσει το νικητή του αγώνα HB Tórshavn - Linfield.

Πηγή: ΚΥΠΕ

Με νίκες προχώρησαν Ανόρθωση και ΑΠΟΕΛ στο πρωτάθλημα πετόσφαιρας ανδρών

Πολιτικές εξελίξεις δρομολογούνται στη Γερμανία

NBA: Γιάννης Αντετοκούνμπο και Λούκα Ντόντσιτς πολυτιμότεροι του μήνα

Ελλάδα-Φινλανδία 2-1 για τα προκριματικά του Euro 2020, αποτελέσματα και αγώνες

Τσιτσιπάς: Όλος ο κόσμος μιλάει για τον «βασιλιά» του Λονδίνου - Έτσι κατέκτησε το τρόπαιο

(ΒΙΝΤΕΟ / Μεγάλες στιγμές) Βούρκωσε ο Μάρκος - "Μου θύμισες το Euro"

Στέφανος Τσιτσιπάς: «Βασιλιάς» στο Λονδίνο ο Έλληνας τενίστας - Το σήκωσε στο Λονδίνο

Στέφανος Τσιτσιπάς: Η ώρα και το κανάλι του μεγάλου τελικού

Ισραήλ: Αναβλήθηκε αγώνας εξαιτίας επίθεσης με ρουκέτες! (Φωτος&Βίντεο)