Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα μέχρι την 15η

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα μέχρι την 15η

Οριστικοποιήθηκαν οι ημέρες και ημερομηνίες από την 4η αγωνιστική μέχρι την 15η αγωνιστική αλλά και τα εξ αναβολής παιχνίδια.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα όπως ανακοινώθηκε από την Ομοσπονδία…

Η ΚΟΠ ανακοινώνει το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Cyta από την 4η μέχρι τη 15η αγωνιστική καθώς και τις ημερομηνίες διεξαγωγής των αναβληθέντων αγώνων, εκτός από το ΑΠΟΕΛ - Ανόρθωση που θα ανακοινωθεί σε μεταγενέστερο στάδιο. 

4η αγωνιστική

Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου
19:00 Ολυμπιακός - ΑΕΚ
Σάββατο, 21 Σεπτεμβρίου
18:00 Ομόνοια - Απόλλων
20:00 ΑΕΛ - Δόξα
Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου
18:00 Ανόρθωση - Πάφος F.C.
19:00 Εθνικός Άχνας - Νέα Σαλαμίνα
Δευτέρα, 23 Σεπτεμβρίου
19:00 ΕΝΠ - ΑΠΟΕΛ 

Παρασκευή, 27 Σεπτεμβρίου
Εξ αναβολής αγώνας 1ης αγωνιστικής
19:00 ΑΕΚ - Απόλλων

Σάββατο, 28 Σεπτεμβρίου
Αγώνας Super Cup
19:00, Αντώνης Παπαδόπουλος
ΑΠΟΕΛ - ΑΕΛ 

Τετάρτη, 2 Οκτωβρίου
Εξ αναβολής αγώνας 2ης αγωνιστικής
19:00 Ανόρθωση - Απόλλων

5η αγωνιστική

Παρασκευή, 4 Οκτωβρίου
19:00 ΑΕΚ - Εθνικός Άχνας
Σάββατο, 5 Οκτωβρίου
18:00 Πάφος F.C. - Ομόνοια
19:00 Δόξα - ΕΝΠ
20:00 Νέα Σαλαμίνα - ΑΕΛ
Κυριακή, 6 Οκτωβρίου
18:00 Απόλλων - Ολυμπιακός

**Ο αγώνας ΑΠΟΕΛ - Ανόρθωση αναβλήθηκε μετά από αίτημα του ΑΠΟΕΛ λόγω των Ευρωπαϊκών υποχρεώσεων του και η ημερομηνία διεξαγωγής του θα ανακοινωθεί σε μεταγενέστερο στάδιο.

Διαβάστε όλες τις ειδήσεις της ημέρας

6η αγωνιστική

Σάββατο, 19 Οκτωβρίου
18:30 ΑΠΟΕΛ - Δόξα
20:00 Εθνικός Άχνας - Απόλλων
Κυριακή, 20 Οκτωβρίου
17:00 ΕΝΠ - Νέα Σαλαμίνα
18:00 Ανόρθωση - Ομόνοια
19:00 Ολυμπιακός - Πάφος F.C.
Δευτέρα, 21 Οκτωβρίου
19:00 ΑΕΛ - ΑΕΚ 

7η αγωνιστική

Παρασκευή, 25 Οκτωβρίου
19:00 Ομόνοια - Ολυμπιακός
Σάββατο, 26 Οκτωβρίου
18:00 Πάφος F.C. - Εθνικός Άχνας
19:00 Απόλλων - ΑΕΛ
Κυριακή, 27 Οκτωβρίου
17:00 ΑΕΚ - ΕΝΠ
19:00 Δόξα - Ανόρθωση
Δευτέρα, 28 Οκτωβρίου
19:00 Νέα Σαλαμίνα - ΑΠΟΕΛ

8η αγωνιστική

Παρασκευή, 1 Νοεμβρίου
19:00 Δόξα - Νέα Σαλαμίνα
Σάββατο, 2 Νοεμβρίου
18:00 ΑΠΟΕΛ - ΑΕΚ
20:00 Εθνικός Άχνας - Ομόνοια
Κυριακή, 3 Νοεμβρίου
17:00 ΕΝΠ - Απόλλων
18:00 Ανόρθωση - Ολυμπιακός
Δευτέρα, 4 Νοεμβρίου
19:00 ΑΕΛ - Πάφος F.C.

9η αγωνιστική

Παρασκευή, 8 Νοεμβρίου
19:00 ΑΕΚ – Δόξα
Σάββατο, 9 Νοεμβρίου
17:00 Ομόνοια – ΑΕΛ
19:00 Νέα Σαλαμίνα – Ανόρθωση
Κυριακή, 10 Νοεμβρίου
17:00 Πάφος F.C. – ΕΝΠ
18:00 Ολυμπιακός – Εθνικός Άχνας
19:00 Απόλλων - ΑΠΟΕΛ

10η αγωνιστική

Σάββατο, 23 Νοεμβρίου
17:00 Νέα Σαλαμίνα - ΑΕΚ
18:00 ΑΠΟΕΛ - Πάφος F.C.
19:00 ΕΝΠ - Ομόνοια
Κυριακή, 24 Νοεμβρίου
17:00 ΑΕΛ - Ολυμπιακός
18:00 Ανόρθωση - Εθνικός Άχνας
Δευτέρα, 25 Νοεμβρίου
19:00 Δόξα - Απόλλων

11η αγωνιστική

Παρασκευή, 29 Νοεμβρίου
19:00 Ολυμπιακός - ΕΝΠ
Σάββατο, 30 Νοεμβρίου
18:00 ΑΕΚ - Ανόρθωση
19:00 Εθνικός Άχνας - ΑΕΛ
Κυριακή, 1η Δεκεμβρίου
17:00 Πάφος F.C. - Δόξα
18:00 Απόλλων - Νέα Σαλαμίνα
Δευτέρα, 2 Δεκεμβρίου
19:00 Ομόνοια - ΑΠΟΕΛ

12η αγωνιστική

Παρασκευή, 6 Δεκεμβρίου
19:00 Πάφος F.C - Νέα Σαλαμίνα
Σάββατο, 7 Δεκεμβρίου
17:00 Ανόρθωση - ΑΕΛ
19:00 Ολυμπιακός - ΑΠΟΕΛ
Κυριακή, 8 Δεκεμβρίου
16:00 Ομόνοια - Δόξα
18:00 Απόλλων - ΑΕΚ
Δευτέρα, 9 Δεκεμβρίου
19:00 Εθνικός Άχνας - ΕΝΠ

13η αγωνιστική

Παρασκευή, 13 Δεκεμβρίου
19:00 Δόξα - Ολυμπιακός
Σάββατο, 14 Δεκεμβρίου
17:00 ΑΕΚ - Πάφος
19:00 Απόλλων - Ανόρθωση
Κυριακή, 15 Δεκεμβρίου
17:00 ΕΝΠ - ΑΕΛ
19:00 Νέα Σαλαμίνα - Ομόνοια
Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου
19:00 ΑΠΟΕΛ - Εθνικός Άχνας

14η αγωνιστική
Παρασκευή, 20 Δεκεμβρίου
19:00 Ανόρθωση - ΕΝΠ
Σάββατο, 21 Δεκεμβρίου
17:00 Πάφος F.C. - Απόλλων
19:00 ΑΕΛ - ΑΠΟΕΛ
Κυριακή, 22 Δεκεμβρίου
16:00 Ολυμπιακός - Νέα Σαλαμίνα
17:00 Ομόνοια - ΑΕΚ
18:00 Εθνικός Άχνας - Δόξα

15η αγωνιστική

Παρασκευή, 3 Ιανουαρίου 2020
19:00 Δόξα - ΑΕΛ
Σάββατο, 4 Ιανουαρίου 2020
17:00 ΑΕΚ - Ολυμπιακός
19:00 Απόλλων - Ομόνοια
Κυριακή, 5 Ιανουαρίου 2020
17:00 ΑΠΟΕΛ - ΕΝΠ
19:00 Νέα Σαλαμίνα - Εθνικός Άχνας
Δευτέρα, 6 Ιανουαρίου
19:00 Πάφος F.C. - Ανόρθωση

ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΑΓΩΝΕΣ

Τετάρτη, 8 Ιανουαρίου 2020

19:00 ΑΠΟΕΛ - Ολυμπιακός (εξ αναβολής αγώνας 1ης αγωνιστικής)

Τετάρτη, 15 Ιανουαρίου 2020

19:00 Εθνικός Άχνας - ΑΠΟΕΛ (εξ αναβολής αγώνας 2ης αγωνιστικής)

Πηγή: kerkida.net